Share this post

„Moje 3 i 4 lata”, „Moje 5 lat” i „Moje 6 lat” to trzy książeczki wydane w latach 2013/2014 przez wydawnictwo MAC. Zawierają scenariusze zajęć muzyczno-ruchowych dla dzieci w wieku przedszkolnym (od 3 do 6 lat). Format A5 jest bardzo wygodny i poręczny. Książki nie zawierają ilustracji, ale są w nich nuty do piosenek oraz opisy zabaw.

To ciekawa propozycja szczególnie dla nauczycieli rytmiki, którzy rozpoczynają swoją przygodę z przedszkolakami.

Każda z książeczek to ponad 100 stron propozycji zabaw i piosenek dostosowanych do wieku dzieci. Podzielona jest na 10 miesięcy (od września do czerwca), a w każdym miesiącu są opisane cztery scenariusze zajęć muzyczno-ruchowych. Propozycje tematyczne związane są m.in. z porami roku, świętami, ale również ze zwierzętami, zabawkami itp.

 

Scenariusz posiada swój temat i cel, oprócz tego zawiera nuty z akordami piosenki (której nagranie oraz sam podkład muzyczny nagrany jest na płycie CD). Teksty piosenek często opatrzone są w opisy gestów, pokazywania, czy tańców. Pozycja ta zawiera również propozycje tematów i pytań do dzieci związanych z piosenką, a także propozycje ćwiczeń rytmicznych, zabaw ruchowych i zabaw muzycznych oraz scenariusz przedstawienia.

Do każdej pozycji dołączona jest płyta CD z nagranymi piosenkami, podkładami muzycznymi, odgłosami natury, z muzyką do zabaw, odgłosami instrumentów muzycznych. Aranżacje są przyjemne do słuchania, a śpiew jest precyzyjny. Jeśli ktoś sam nie gra na instrumencie lub nawet nie śpiewa, to spokojnie może się wspomóc takim nagraniem.

Sama często wykorzystuję propozycje piosenek i zabaw z tej serii. Jest to świetna pomoc dydaktyczna, a także skarbnica pomysłów, które można wedle własnej inwencji rozwijać.

„Moje 3 i 4 lata”, „Moje 5 lat” i „Moje 6 lat” to doskonała propozycja pomocy dydaktycznej dla nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych, dla nauczycieli rytmiki oraz dla rodziców, którzy chcą dodatkowo wspierać rozwój muzyczny swoich dzieci.

Zobacz podobne tematy

26 MARCA, 2020

INSTRUMENTY ORKIESTROWE...

Uwielbiam dobrej jakości słuchowiska dla dzieci! Wspaniale, kiedy maluch słucha z...

0

2 MARCA, 2020

Gra o Dźwiękach Bim Bom

Uwielbiam spędzać czas z moimi dziećmi, szczególnie podczas wspólnej zabawy. Staram...

0

21 LISTOPADA, 2019

Rodzinne kolędowanie

Kto nie lubi kolęd? Śpiewać, słuchać, czy grać… Ja uwielbiam kolędy,...

0

23 WRZEśNIA, 2019

Muzyczne Memory

Znacie grę w memory? Dzieci (dorośli też) bardzo lubią zmagać się ze swoją...

0

18 WRZEśNIA, 2019

Z Historii Muzyki KOLOROWANKA...

Z Historii Muzyki KOLOROWANKA nie tylko dla najmłodszych to kolejny element serii Z...

0

17 WRZEśNIA, 2019

Z Historii Muzyki dla...

Z Historii Muzyki to kolejna zaskakująca propozycja Filharmonii im. Mieczysława...

0

Comments

3

 • Gabriela Kiepura

  Dzień dobry.
  Czy istnieje możliwość nabycia u Państwa kompletu 3 książeczek do rytmiki w przedszkolu ,, Moje 3 i 4 lata” ,,Moje 5 lat” oraz ,, Moje 6 lat” wraz z kompletem płyt? Ewentualnie samych płyt lub pliku z wszystkimi utworkami z części ,,Moje 6 lat”? Bardzo proszę o odpowiedź. Szukam tego zestawu od dłuższego czasu lecz nigdzie nie mogę go kupić. Pozdrawiam serdecznie.
  Gabriela.

  Odpowiedz
  • Anna Gawarska

   Dzień dobry. Wydaje mi się, że te pozycje już nie są dostępne w sprzedaży, najprawdopodobniej nakład został wyczerpany. To ogromna strata, ponieważ uważam je za bardzo wartościowe. Może doczekamy się kiedyś kolejnego wydania tych książek z płytami.

   Z tego, co się orientuję można w internecie znaleźć skany tych książeczek i pliki mp3. Proszę wpisać w wyszukiwarce np. „Moje 3 i 4 lata chomikuj”.

   Pozdrawiam serdecznie!

   Odpowiedz
 • Gabriela Kiepura

  Bardzo dziękuję za odpowiedź i podpowiedź. Spróbuję odnaleźć.
  Pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz