Share this post

Symfonia Zwierząt to książka dla dzieci z muzyką symfoniczną w tle, z pięknym przesłaniem, intrygującymi ilustracjami i niezwykle wciągającymi zagadkami detektywistycznymi.

Wpis został przygotowany we współpracy z księgarnią internetową

Książkę Symfonia zwierząt napisał Dan Brown (autor międzynarodowego bestsellera Kod Leonarda da Vinci), który również skomponował muzykę ilustrującą każdy wierszyk w tej pozycji. Pierwotnie Dan Brown napisał tekst tej książeczki jako słowa piosenek, które nagrano w 1989 roku na kasecie pt. Synthanimals, a w 2004 roku wydano na płycie DVD.

Symfonia Zwierząt została wydana w 2020 roku przez wydawnictwo

Autorką niezwykle barwnych, dynamicznych i wciągających ilustracji jest Susan Batori. Książkę z języka angielskiego przełożył na język polski Michał Rusinek.

Symfonia zwierząt to krótkie wierszyki dla dzieci o zwierzętach. Na każdej stronie znajduje się dyrygent-przewodnik: Mysz Maestro, który przedstawia dzieciom najciekawsze zwierzęta z dżungli, z lasu, czy z morza. Ma też mądre i życiowe rady podsumowujące wierszyki.

Książka z muzyką w tle

Symfonia zwierząt posiada własną aplikację. Wystarczy zeskanować kod QR, aby ją pobrać i słuchać muzyki ilustracyjnej, znaleźć rozwiązania zagadek i inne atrakcje przygotowane dla czytelników.

Książkę tę można czytać przy dźwiękach muzyki. Wystarczy skierować telefon lub tablet w stronę otwartej książki, aplikacja sama “wyłapuje” na której stronie jest otwarta i włącza odpowiedni utwór muzyczny.

Muzyka jest prawdziwa (!), czyli nagrana przez prawdziwą orkiestrę w Akademii Muzycznej Uniwersytetu w Zagrzebiu. Dan Brown w swojej kompozycji wykorzystał brzmienie orkiestry symfonicznej, dzięki czemu dzieci mają możliwość usłyszeć skrzypce, altówki, wiolonczele i kontrabasy, a także flet, obój, rożek angielski, klarnet, klarnet basowy, fagot, kontrafagot, waltornię, puzon, tubę, kotły, perkusję, harfę, fortepian i czelestę we wspólnych utworach. Na odpowiednich stronach książki słychać nawet stukanie batuty w pulpit lub strojenie orkiestry.

Edukację muzyczną wzbogacają strony z nazwami i szkicami instrumentów, które są wykorzystane w książce. Dzieci mogą dokładnie im się przyjrzeć i poznać ich nazwy.

Zabawa w detektywa

Dan Brown nie byłby sobą, gdyby nie zamieścił w swojej książce ukrytych znaków, liter i szyfrów. Dzieci znajdują na każdej stronie ukryte litery, z których mogą złożyć nazwę instrumentu. Instrument ten będzie wpleciony w ilustrację i będzie go można usłyszeć w utworze muzycznym. To niezwykle wciągająca zabawa dla dzieci, ponieważ są ciekawe świata i bardzo lubią zagadki.

Polecam małym i dużym tę wielowymiarową, fascynującą, muzyczną książkę, która czaruje pięknym obrazem i dźwiękiem.

Symfonię zwierząt możesz kupić w księgarni muzycznej

Zobacz podobne tematy

1 GRUDNIA, 2021

Na dobry początek

Czy wiesz co to jest audiacja i jak ogromny ma wpływ na edukację muzyczną dziecka?...

0

2 LISTOPADA, 2020

Ściskam w pasie,

Ściskam w pasie kontrabasie! to książka, która wprowadzi dzieci w świat muzyki. Czy...

0

2 PAźDZIERNIKA, 2020

Impro-Frycek czyli Chopin,...

Fryderyk Chopin to chyba najbardziej znany na świecie Polski kompozytor. Dorosłym nie...

0

14 WRZEśNIA, 2020

Bajka o Piosence i Nutkach 2...

Jeśli interesujesz się wychowaniem muzycznym dzieci, to na pewno znana Ci jest...

0

26 MARCA, 2020

INSTRUMENTY ORKIESTROWE...

Uwielbiam dobrej jakości słuchowiska dla dzieci! Wspaniale, kiedy maluch słucha z...

0

2 MARCA, 2020

Gra o Dźwiękach Bim Bom

Uwielbiam spędzać czas z moimi dziećmi, szczególnie podczas wspólnej zabawy. Staram...

0