Share this post

Czy szkoła muzyczna jest ciekawym miejscem dla dzieci? Czy raczej przypomina długie, nudne “korytarze zakończone wielką salą koncertową”? Jakie instrumenty muzyczne można tam spotkać? Jakie brzmienia i historie słychać za kolejnymi drzwiami muzycznego świata?

Wpis został przygotowany we współpracy z projektem

Wanda i muzyczne przygody to audiobook z muzyką klasyczną dla dzieci. Autorką tekstu jest Paulina Pokrywińska. Płyta została wydana w grudniu 2020 roku przez fundację Hello Classic.

Muzyczne opowieści

Główną bohaterką słuchowiska jest mała dziewczynka, która zwiedza bardzo tajemnicze miejsce – szkołę muzyczną. Wanda za każdymi drzwiami odkrywa nowe muzyczne przygody, utwory, instrumenty i ciekawostki o nich. Dowiaduje się też wiele o kompozytorach i muzykach – wykonawcach.

Część opowieści dzieje się w świecie rzeczywistym, jednak czasem przenosimy się do świata snu i baśni. Wtedy opowiadania wydają się jeszcze bardziej “zaczarowane” i wciągające.

Okładka płyty

Różnorodne brzmienia

Muzyczne opowieści przeplecione zostały utworami muzyki klasycznej. Na płycie usłyszeć można brzmienie wiolonczeli, akordeonu, fortepianu, skrzypiec, harfy, waltorni, czy fletu.

Nagranie zawiera 12 utworów znanych i mniej znanych kompozytorów jak: J. S. Bach, G. Fauré, R. Glière, J. P. Rameau, C. Saint-Saëns, C. Salzedo, W. A. Mozart, M. de Falla, G. F. Haendel/J. Halvorsen, R. Galliano.

Dobór kompozycji jest bardzo różnorodny, dzięki czemu słuchacz z pewnością nie będzie się nudził (nawet bardzo młody i wymagający meloman). Muzyka jest pewnym tłem, ilustracją do narracji opowieści muzycznych dla dzieci.

Spis opowiadań i utworów muzycznych

Odbiorcy

Słuchowisko Wanda i muzyczne przygody, to bajka dla najmłodszych słuchaczy, jednak dorośli też z chęcią wsłuchają się w tę płytę.

Tematyka jest skierowana do przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Na przykładzie własnych dzieci mogę stwierdzić, że główna bohaterka i sposób narracji bardziej mogą przypaść do gustu dziewczynkom, choć chłopcy za pierwszym razem również słuchają jej z zapartym tchem. Jednak każde dziecko jest inne i warto sprawdzić samemu, co może zainteresować malucha.

Płyta niewątpliwie ma charakter wyciszający, więc szczerze zachęcam np. do włączenia dziecku przed snem lub podczas jazdy samochodem.

Słuchowisko Wanda i muzyczne przygody można kupić w sklepie internetowym , czyli tutaj.

Zobacz podobne tematy

26 MARCA, 2020

INSTRUMENTY ORKIESTROWE...

Uwielbiam dobrej jakości słuchowiska dla dzieci! Wspaniale, kiedy maluch słucha z...

0

27 MAJA, 2019

Instrumenty Orkiestrowe...

“Instrumenty Orkiestrowe Opowiadają Bajki” to zbiór 10 słuchowisk, bajek...

0

7 STYCZNIA, 2019

Klaśnij, Tupnij, Raz i Dwa!...

Klaśnij, Tupnij, Raz i Dwa! To zestaw trzech płyt i jednej książeczki o formacie A5,...

0

6 WRZEśNIA, 2018

Moje 3 i 4 lata, Moje 5 lat,...

“Moje 3 i 4 lata”, “Moje 5 lat” i “Moje 6 lat” to...

0